top of page

Hollyland Lark 150 Kablosuz Mikrofon

Video işleri ile ilgileniyor veya bir Youtube kanalına sahipseniz kablosuz mikrofon arayışına mutlaka girmişsinizdir. Hangi kablosuz mikrofonu almalıyım sorusunu kendinize sormuşsunuzdur. Hollyland Lark 150 kablosuz mikrofon bu soruya net bir cevap verecek ürün. Duyurusu yapılır yapılmaz kullanmak için almak istedim ve Türkiye’de satışa çıkmadan kısa sürede elime ulaştı. Hem kendim kullanacağım için hem de sizlere bir fikir vermesi adına detaylı bir test yaptım.

Güçlü, kullanımı kolay, ses kalitesi iyi ve uzun mesafeden kullanılabilecek bir mikrofon ihtiyacım vardı. Bunu da Hollyland Lark 150 ile çözdüğümü söylemeliyim. Kutu içerisinde 2 mikrofon, bir alıcı, 2 adet yaka mikrofonu ile yedek süngerleri, 2 adet rüzgar kesici tüy ve harika bir kutuyla geliyor. Kutunun harika olması şeklinden değil powerbak olmasından kaynaklanıyor. Mikrofonları bu kutunun içeririnde taşırken şarj edebiliyorsunuz.

Her bir mikrofon 4,5 saat ve alıcı 6 saat kullanılabilirken bu şar kutusu sayesinde 18 saat mikrofonları kullanmak mümkün. Mikrofonları mono ve stereo olarak kullanabiliyorsunuz. Ayrıca İki mikrofonu birden mono kullanarak ve doğal bir stereo kayıt elde etmek mümkün.

Hollyland, uzun yıllardır profesyonel video ve sinema üretiminde tercih edilen bir marka. Özellikle kablosuz görüntü ve ses aktarımında öncü. Daha önce Hollyland Mars 400s kablosuz HD görüntü aktarma cihazını test etmiştim ve hala keyifle kullanıyorum. Şimdi bu keyifli ürünlerin yanına bir de kablosuz mikrofon olan Lark 150 gelmiş oldu.

O zaman konuyu daha fazla uzatmadan sizleri detaylı test videsu ile baş başa bırakmak istiyorum. Hem ses kalitesini hem de 100m mesafe testini bu videoda izleyebilirsiniz…


5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page