top of page
Dağların Üzerinde Gün Doğumu

Koruma - Belgeleme - Tanıtım

Hayatım boyunca her zaman farklı görevlerde yer almak, yeni beceriler edinmek ve yeni teknikler keşfetmek istedim. Birçok farklı projede çalıştım ve kendi projelerimi yapacak kadar da şanslıydım. Kariyer yolculuğumda ilerlerken 6 bölümlük dev bir belgeselin görüntü yönetmeni olmanın gururunu yaşıyorum. Hayata geçirdiğim bazı projelerimi aşağıda bulabilirsiniz...

01

1644270296840hd.jpg

Anadolu Kadim Doğa

Anadolu Kadim Doğa belgesel filmi 6 bölümden oluşacak büyük bir proje. Her bölümü yaklaşık 50 dakika olacak belgeselde 6 farklı habitatı 6 bölümde anlatacağız. Doğanın biz insanlar için önemini ve vahşi yaşamın harika hikayelerini sizlerle paylaşacağız.  Belgesel filmimizin 2024 yılında yayınlanmasını planlıyoruz. Görüntü Yönetmenliği görevini üstlendiğim belgeselin şimdilerde çekimleri bitti ve kurgu aşaması devam ediyor. 

02

Kaybolmadan Keşfet

Bu proje benim ilk uzun soluklu projemdi ve tam bir meydan okumaydı. Özellikle de kendime bir meydan okumaydı. 2 yılda toplam 318 gün arazide çalıştım. Bu, vahşi yaşamın peşinde bir hayatta kalma ve sabırla geçen günler anlamına geliyordu. Bu proje ile tüm Türkiye'yi gezdim ve 54.000km yol yaparak Türkiye'nin yabani hayvanlarını belgeledim. Projenin amacı özellikle büyük memelileri (ceylan, yaban keçisi, ayı, kurt, geyik vb.) fotoğraflamaktı ve Çizgili Sırtlan hariç hepsini fotoğraflamayı başardım. 300'den fazla kuş türünün de fotoğrafını çektim.

kamp.jpg

03

DSC02040.JPG

Anadolu'nun Geyikleri

Türkiye'de yaşayan 3 geyik türünü görüntülemeye yönelik büyük bir projeydi. 4 Yıl süreceğini nereden bilebilirdim :) Türkiye'de Kızıl Geyik, Ala Geyik ve Karaca hala yaşamını sürdürüyor. Bu türleri çekmek için yılda ortalama 152 gün saha çalışması yaptım. Her birinin nefes kesen görüntülerini yakalamak için mevsimleri ve doğru zamanları kovaladım. Her sezon onların peşinden koştum. Geyikler benim karşı koyamadığım tutukum...

04

Deniz Kuşları

Bu proje deniz kuşlarını korumaya yönelik Avrupa Birliğinin fonladığı bir projeydi. Deniz kuşlarının yaşadıkları sorunları tespit etmek, beslenme ve üreme alanlarını bulmak için açık denizde günlerce çalıştım. Sürekli sallanan teknede videolar çekmek zorunda kaldım. Yelkovan, Fırtına Kırlangıcı ve Boz Yelkovan gibi kuşların peşinde açık denizde günler süren çekimler yaptım.  Akdeniz ve Ege açıklarında çalıştım.

302006.jpg
bottom of page