top of page

05

HAKKIMDA

YABANİ DOĞAYI 
GÖRMEK

Çocukluğumda yaz aylarını genellikle Toroslarda geçirirdim. Bu nedenle yabani yaşamı her zaman sevmişimdir. Fotoğrafçılığa başladığımda doğal olarak kendimi kuşların ve vahşi yaşamın peşinde buldum. Yaban hayatını doğal ve estetik bir şekilde görmek her zaman benim tutkum olmuştur.
2017-2019 yılları arasında hayalimdeki projeyi yapma fırsatını yakaladım. "Kaybolmadan Keşfet" ismindeki bu proje ile tüm Türkiye'yi gezdim ve yaban hayatı çekimleri yaptım, 54.000km yol yaptım. Projenin amacı özellikle büyük memelileri fotoğraflamaktı ve ülkemizde yaşayan bu muhteşem canlıları kayıt altına aldım. 300'den fazla kuş türünün de fotoğrafını yine bu proje sırasında çektim.
Şu anda fotoğrafın yanı sıra belgesel film çekiyorum. "Anadolu Kadim Doğa" isminde 6 bölümden oluşacak olan Türkiye'nin en kapsamlı habitat ve yaban hayatı belgeselinin çekimlerine devam ediyorum. Ayrıca kurumsal tanıtım, eğitim ve reklam videoları çekiyorum. www.senelfoto.com blog sayfamı yönetiyor ve Fotoğraf Dergisi için makaleler yazıyorum. Pek çok marka için sosyal medyaya dijital içerikler üretiyorum. Ali Şenel Youtube hesabımda Fotoğraf, Teknoloji ve Doğa içeriklerinden oluşan videolar paylaşıyorum. Çalışmalarıma sosyal medyada @senelfoto adıyla ulaşabilirsiniz.

Tüm linkler için: https://linktr.ee/alisenel

DSC_1928k.jpg
DSC_1014_edited.jpg

Daha fazlası için aşağıdaki sosyal medya bağlantılarını takip edebilirsiniz..

  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • YouTube
bottom of page