top of page

Basından Haberler

TETİĞE DEĞİL DEKLANŞÖRE BAS

dha.geyik__16_9_1605173335.jpg

12.11.2020

Eskişehir ve Bilecik'teki ormanlık alanlarda kamp kurup 25 gün boyunca kızıl geyikleri görüntüleyen doğa fotoğrafçısı Ali Şenel, "Benim yaptığım işte fotoğraf makinenizi kaldırıp nişan alıyorsunuz, deklanşöre basıyorsunuz. Öldürmeyip, ölümsüzleştiriyorsunuz" dedi.

TETİĞE DEĞİL DEKLANŞÖRE BAS

5fae42cb18c7730444bcdabb_edited.jpg

12.11.2020

Doğa fotoğrafçısı Ali Şenel, son zamanlarda avcıların hedefi haline gelen kızıl geyikleri görüntülemek için hazırlık yaptı. Eskişehir ve Bilecik’e giden Şenel, buradaki ormanlık alanlarda kamp kurdu. Kamptaki 25 gün boyunca kızıl geyikleri görüntülemek için uğraş veren Şenel, amacına ulaşarak, kızıl geyiklerin doğal yaşamını kayıt altına aldı.

ALI ŞENEL: ÖLDÜRMEYİN, ÖLÜMSÜZLEŞTİRİN

_ALI4574bsn.jpg

12.11.2020

Eskişehir ve Bilecik’teki ormanlık alanlarda kamp kurarak, 25 gün boyunca kızıl geyikleri görüntüleyen doğa fotoğrafçısı Ali Şenel, “Benim yaptığım işte fotoğraf makinenizi kaldırıp nişan alıyorsunuz, deklanşöre basıyorsunuz. Öldürmeyip, ölümsüzleştiriyorsunuz” dedi.

ULUDAĞ'DA KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLER

752x395-uludagda-kartpostallik-goruntule

15.11.2020

Uludağ'ın zirvesine yağan karla kartpostallık görüntüler oluştu. Doğa fotoğrafçısı Ali Şenel'in çektiği fotoğraflar, eşsiz güzelliği gözler önüne serdi.

GEYİKLERİN KUR DAVRANIŞLARI İLK KEZ BU KADAR YAKINDAN GÖRÜNTÜLENDİ

_MG_1682bbk.jpg

10.10.2018

Doğa Fotoğrafçısı Ali Şenel, "Kaybolmadan Keşfet" başlığı altında Türkiye’deki türlerin fotoğraflanmasına yönelik yürüttüğü çalışmalarda Türkiye’nin nadir yaban hayatını an be an kaydediyor.
Şenel son olarak çiftleşme dönemindeki kızıl geyiklerin ormanda birbirlerine olan kur davranışlarını yakaladı.

ALI ŞENEL 25 GÜN BOYUNCA ORMANDA KAMP KURUP GEYİKLERİ GÖRÜNTÜLEDİ

bfhMpQ_S40e6pNjoysBszg.jpg

13.11.2020

Eskişehir ve Bilecik’teki ormanlık alanlarda 25 gün boyunca kamp kurup kızıl geyiklerin peşinde koştu, onların eşsiz görüntülerini alabilmek için günlerce dağlarda izlerini sürdü. 25 gün boyunca kızıl geyikleri görüntüleyen doğa fotoğrafçısı Ali Şenel, "Benim yaptığım işte fotoğraf makinenizi kaldırıp nişan alıyorsunuz, deklanşöre basıyorsunuz. Öldürmeyip, ölümsüzleştiriyorsunuz" dedi.

BURSA'DA KIZIL GEYİK SÜRPRİZİ

iha-20191113aw853873-1.jpg

13.11.2019

Daha önce Ankara, Bolu ve Eskişehir de pek çok kez geyikleri fotoğraflayan yaban hayat fotoğrafçısı Ali Şenel, bu defa Bursa, Bilecik ve Kütahya ormanlarında kızıl geyikleri görüntülemek için geziyor. Kütahya ve Bilecik’ten sonra Bursa’da da geyikler objektifine poz verdi. Ancak bu defa geyikler fotoğrafçıyı buldu.

NESLİ TEHLİKEDE OLAN ALAGEYİKLER İLK KEZ BU KADAR DETAYLI FOTOĞRAFLANDI

_ALI2572bbkk.jpg

10.08.2018

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 6'ncı Bölge Müdürlüğüne bağlı Antalya Şube Müdürlüğü Güllük Dağı (Termessos) Milli Parkı’nda nesli tehlike altındaki alageyikler ilk kez yakından görüntülendi. Alageyikler, tabiat ve yaban hayatı fotoğrafçısı Ali Şenel tarafından fotoğraflandı. 

Fotoğraf Dergisi

Türkiye'nin fotoğrafçılık üzerine yayın yapan en eski ve en uzun süre yayın hayatına sahip dergisinde yazar olmak benim için çok değerli. Fotoğraf tutkunları için her sayıda yeni yazılar yazmaya devam ediyorum. 

Nikon Z Creators

Nikon Z fotoğraf makinelerini kullanarak sanatsal üretim yapan Dünya çapında az sayıdaki fotoğrafçıdan birisi olmak. Türkiye özelinde Z50 broşürünü oluşturmak 

RÖPORTAJ

İstanbul & İstanbul Dergisine verdiğim röportajı aşağıda okuyabilirsiniz...

bottom of page