top of page

Kaybolmadan Keşfet Projesi

Blog sayfamı takip edenler ve beni tanıyanlar bilir, asıl ilgi alanım doğa ve yaban hayat fotoğrafçılığıdır. Blog yazmaya başladığımda ilk kaleme aldığım Doğa fotoğrafçılığı yazımda da dediğim gibi; Fotoğrafa başlama nedenimdir doğa… İşte doğa ve içinde yaşayan canlılar beni hep bir mıknatıs gibi kendisine çekti. Onları aramak, bulmak ve fotoğraflamak bir tutku, keyif ve macera benim için…


Ancak bazı hayvanları görüntülemek ve onların olduğu yerlere ulaşabilmek için zor şartları aşmak gerekiyor. Bunun için de güçlü arazi araçlarına ve sağlam ekipmana ihtiyaç duyarsınız. İşte ben de bu proje sayesinde arazi araçlarının bence en başarılısı ve bakım maliyeti açısından en avantajlısı olan Mitsubishi L200 ile zirvelere ulaşmayı ve zor şartların üstesinden gelmeyi başardım. Ekipman desteği noktasında ise Canon Türkiye bir çok rotada profesyonel segment gövde ve lensleri ile yanımda oluyor.


Neden Kaybolmadan Keşfet ?

Tüm dünyada her geçen gün doğal alanlar azalıyor, tahrip oluyor, tükeniyor ve kayboluyor. Yerini betona bırakıyor. Bununla birlikte bir çok yaban hayvanının nesli tükenme tehditi ile karşı karşıya… İşte bu nedenle projenin ismi bu güzelliklerin kaybolmadan gelecek nesillere aktarılması ve doğa korumada bir farkındalık oluşturmak için ”Kaybolmadan Keşfet” oldu.

Kaybolmadan Keşfet Projesi

Kaybolmadan Keşfet ismi ile Mitsubishi Türkiye’nin sponsorluğunda yaban hayatı ve ülkemizin güzelliklerini belgelemek için bir yolculuğa çıktım. Cennet ülkemizin doğal güzelliklerini ve bu güzelliklerin içerisinde yaşayan yaban hayvanlarını kaybolmadan keşfetmek istedim.

Bu proje ile yaban hayvanları ve kuşların nefes kesen fotoğraflarının yanı başında sulak alanlarımızın, ormanlarımızın, bahçeler, su basar ormanları ve bozkırlarımızın birbirinden güzel manzaraları da bu koleksiyonda yer alacak.

Bir yıl sürecek olan proje Şubat 2017 başladı…

Daha fazla detay ve bu güne kadar yaptığım çekimler, gidilen rotalar, blog yazıları ve fotoğraflar için buraya veya aşağıdaki görsele tıklayarak siz de maceraya dahil olun…


2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page